KONKURS WIEDZY O SEJMIE RP

11 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Sejmie RP dla uczniów klas 7 i 8. Organizatorem konkursu było Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy pani Iwony Hartwich - posłanki na Sejm  RP. W spotkaniu wzięli udział m.in.  pani poseł Iwona Hartwich oraz pani Katarzyna Nowicka-Skuza - wicedyrektor Wydziału Edukacji UMT.

W części pierwszej wydarzenia pracownicy Wszechnicy Sejmowej zaprezentowali wykład nt. architektury i historii Sejmu oraz trybu ustawodawczego. Następnie zainteresowani uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Sejmie.

Laureatami konkursu zostali: I m. - Mikołaj Baiński, kl. 8a, II m. – Bartosz Kowalkowski, kl. 8a, III m. - Adama Szczeszek, kl. 8b. Gratulujemy!

sejm244 sejm243

sejm241 sejm242