Dzień Europy

Z okazjii Dnia Europy chętni uczniwie z klas 4-8 wzięli udział w konkursie polegającym na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranego przez siebie kraju Europy oraz zamieszczeniu jej na padlecie. Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania wiedzy na temat różnorodności kultur krajów europejskich oraz rozwijanie umiejętności cyfrowych. Efekty prac uczniów można obejrzeć klikając w poniższy link.

Szkolny Konkurs Kulturowy Angielsko-Hiszpański

W lutym zorganizowany został konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz hiszpańskojęzycznych dla klas 7 i 8. W konkursie wzięło udział 10 trzy-osobowych drużyn uczniowskich, które zmierzyły się z pytaniami dotyczącymi m.in. znanych postaci oraz miejsc, typowych powiedzeń, elementów geograficznych krajów takich jak: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Portugalia czy Meksyk. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wsród uczniów z uwagi na swoją formę teleturnieju (uczniowie w grupach ustalali odpowiedzi na pytania i wszystkie grupy w tym samym momencie podnosiły karteczki z wybraną lierą, będącą odpowiedzią).

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W listopadzie w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Pary uczniów wspólnie rozwiązywały test sprawdzający ich wiedzę z zakresu wiedzy ogólnej o Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Dwie pary, które uzyskały najlepszy wynik, będą reprezentować szkołę w konkursie międzyszkolnym o tej samej nazwie. W etapie szkolnym udział wzięło 15 par uczniów z klas VII oraz VIII.

Europejskie Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia były w tym roku okazją dla uczniów do poznania kultury krajów anglojęzycznych i hiszpańskojęzycznych. Uczniowie przygotowali prace prezentujące obchody Świąt Bożego Narodzenia w krajach Europejskich.Czwartoklasiści nagrywali świąteczne piosenki, uczniowie klas 5 nagrali życzenia w języku angielskim. Uczniowie klas 6 przygotowali prezentacje dotyczące świątecznych zwyczajów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech i Hiszpanii.  Najstarsi uczniowie naszej szkoły przygotowali prezentacje i plakaty dotyczące tradycji w krajach hiszpańskojęzycznych. Oto efekty naszej pracy.

Szkolny konkurs języka angielskiego – My Christmas Dictionary

W grudniu uczniowie klas 4 wzięli udział w szkolnym konkursie Bożonarodzeniowym. Zadaniem uczniów było przygotowanie świątecznego słowniczka. Dzięku udziałowi w konkursie uczniowie mieli okazję poznać i powtórzyć słownictwo związane ze świętami Bożego Narodzenia, a także mogli wykorzystać swój talent plastyczny. Otrzymaliśmy piękne prace konkursowe.

Europejski Dzień Języków Obcych 26.09. - 30.09.2022

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, podobnie jak w ubiegłym roku, nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Językowym. Uczniowie przygotowali w trzech językach wystawę dotycząca krajów europejskich, wzięli udział w „wyzwaniu językowym”, przygotowali słowniczek najbardziej przydatnych zwrotów w językach nauczanych w szkole. Na zajęciach językowych uczniowie poznali łamacze językowe oraz najdłuższe słowa w różnych językach obcych. Zorganizowano także „Dzień Koszulki w Języku Obcym”.