Realizacja innowacji pedagogicznej pt. Matematyka dla każdego - zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy piątej integracyjnej

Magdalena Dawidowicz i Elżbieta Hasse opracowały i wdrożyły innowację pedagogiczną: Matematyka dla każdego - zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy piątej integracyjnej (innowacja programowo – metodyczna).

Celem programu była pomoc uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi z klasy piątej integracyjnej w ogólnym rozwoju oraz eliminowaniu trudności w nauce matematyki poprzez kształtowanie dyspozycji i funkcji psychofizycznych, z wykorzystaniem lapbooków opracowywanych z użyciem pojęć w języku polskim i angielskim.

Uczniowie przez 10 tygodni (od lutego do czerwca 2019r.)  uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach programu Powerse, projekt „Algorytm na życie – równe szanse, lepsze życie”. Podczas zajęć mieli możliwość rozwijać zarówno swoje kompetencje w zakresie umiejętności matematycznych, jak i znajomości języka angielskiego. Tworzenie lapbooków dawało im wiele radości i było zachętą do dalszej pracy.

W ramach realizacji  programu nauczycielki przeprowadziły również  zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli prezentując innowacyjny sposób nauki matematyki z wykorzystaniem lapbooków, a także promując projekt.

IMG 20190517 134419   IMG 20190517 134652

IMG 20190517 134737