Wyjazd kulturalny grupy uczniów i uczennic do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl „Kopciuszek”

01.06.2019r.

Grupa 25 uczniów i uczennic z klas 3-8 naszej szkoły miała okazję świętować Dzień Dziecka uczestnicząc w spektaklu baletowym „Kopciuszek”w Operze Nova w Bydgoszczy.

Dla wielu z nich było to pierwsze w życiu spotkanie z baletem. Niektórym  młodszym uczniom trudno było zrozumieć fabułę tej znanej bajki ze względu na brak dialogów. Natomiast starsi uczniowie podziwiali mistrzowskie wykonanie solowych partii tanecznych. Spektakl zawierał wiele wątków humorystycznych, ale również wywołał łzy wzruszenia. Wszyscy bardzo pozytywnie ocenili sztukę i wyrazili chęć udziału w kolejnych spektaklach muzycznych.

Wyjazd dofinansowany został ze środków Gminy Miasta Torunia w ramach realizacji projektu Toruńskiego Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu „Z kulturą za pan brat”.