W listopadzie i grudniu 2022 r. klasa 1a wzięła udział w międzynarodowym świątecznym projekcie Christmas Whishes. Uczniowie wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i angielskim, które następnie zostały wysłane do kolegów ze szkoły w miejscowości Ortestiada w Grecji. Niedługo później klasa 1a otrzymała piękne życzenia od swoich rówieśników z tejże szkoły.
Nasze osiągnięcia w e-Twinningu
Z dumą prezentujemy odznakę „Szkoła e-Twinning 2020/2021”
Odznaka przyznawana jest za aktywny udział w projektach międzynarodowych i krajowych e-Twinning oraz dzielenie się doświadczeniem w organizacji wydarzeń o charakterze społecznym i dydaktycznym.
Jesteśmy aktywnymi e-twinnerami od pięciu lat. Przez ten czas braliśmy udział w ponad dziesięciu projektach. To właśnie za ich realizację szkoła otrzymała to prestiżowe wyróżnienie.
W tym roku szkolnym zrealizowaliśmy już dwa kolejne projekty, tym razem dotyczące świąt.
Obecnie przygotowujemy projekt powiązany z kompetencjami kluczowymi – regionalizmem. Poćwiczymy również w projekcie kodowanie.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi dotychczasowmi e-Twinningowymi przedsięwzięciami.
Kodujemy zabytki
W lutym 2021 uczniowie klas integracujnych 4-6 rozpczną nowy projekt w ramach eTwinning.
O projekcie
Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas młodszych i integracyjnych 4-6. Uczniowie wybierają zdjęcie budynku (zabytku) ze swojej miejscowości. Na podstawie zdjęcia układają zakodowany wzór na macie do kodowania i zapisują kody. Przesyłają szyfr swoim partnerom, którzy odkodowują go na swojej macie. Zdjęcia prac umieszczamy na wspólnym padlecie, obok zdjęcia budowli. Porównujemy rezultaty. W dalszym etapie (po umieszczeniu np. trzech budynków na macie) można zaplanować wspólny spacer ozobotem między zabytkami. Plan spaceru w postaci kodów dla ozobota również przesyłamy partnerom. Filmik z wirtualnego spaceru umieszczamy na dedykowanym padlecie.
Wspólnie z uczniami opracujemy kody trzech zabytków naszej miejscowości (dwa godzinne spotkania).
Zorganizujemy trzy spotkania w szkole lub online w celu omówienia zdjęć na padlecie. Umieścimy też fotografie na twinnspace oraz informacje na czacie.
Czas projektu - pięć spotkań w ciągu miesiąca.
Efekty oraz zdjęcia będziemy zamieszczać w linku strony projektu:
https://twinspace.etwinning.net/160821/home
Christmas around Europe
W listopadzie oraz grudniu 2020 roku uczniowie klas 3b i 3c zaangażowali się w międzynarodowy projekt eTwinning zatytułowany Christmas around Europe koordynowany przez p. Natalię Taruć. Chętni z pomocą rodziców oraz nauczyciela przygotowali krótkie filmiki dotyczące tradycji świątecznych w naszym kraju. W kolejnym etapie projektu nastąpiła wymiana materiałów (filmów, zdjęć, prezentacji) ze szkołami partnerskimi z Portugalii i Chorwacji. Podczas spotkania online, które odbyło się 22.12., uczniowie mogli porównać świąteczne zwyczaje w różnych krajach Europy. Projekt eTwinnig miał za zadanie promować ideę tolerancji, rozwijać umiejętności językowe oraz poszerzać wiedzę kulturową. Efekty prac nad zadaniami projektu można obejrzeć na stronie internetowej:
Projekt „More than Xmas cards”
Klasa 1a i 3c wraz z wychowawczyniami włączyły się w realizację międzynarodowego projektu „More than Xmas cards” za pomocą platformy eTwinning. Projekt zakłada współpracę uczniów i nauczycieli ze szkół europejskich w okresie od listopada 2019 r. do lutego 2020 r.
Projekt ten angażuje uczniów w tworzenie kartek ze świątecznymi życzeniami i zachęca do zapoznania się z tradycjami i kulturami różnych krajów. Pocztówki w języku angielskim i ojczystym wysłane zostały pocztą tradycyjną w pierwszym tygodniu grudnia.
Do końca lutego 2020 roku będziemy udostępniać wszystkie aktywności na platformie eTwinning, w specjalnie do tego celu przeznaczonej przestrzeni cyfrowej Twinspace. Jest to przestrzeń, w której nasi uczniowie mogą dzielić się informacjami w języku angielskim z kolegami z projektu, by poprawić swoje umiejętności językowe oraz poznać różne narzędzia IT (np. padlet).
Na Twinspace będziemy publikować wytwory i aktywności uczniów i uczennic z klas 1a i 3c: zdjęcia procesu tworzenia kartek, otrzymane kartki świąteczne, filmy ze śpiewania kolęd, informacje (zdjęcia, rysunki) dotyczące polskich tradycji bożonarodzeniowych.
Opiekunkami projektu są: M. Dawidowicz, M. Leźnicka, A. Wasiłek, K. Zakrzewska
Zajęcia z kodowania
Kodujemy bryłę ratusza w Toruniu
Spotkanie z kolegami z Człopy
Spotkanie z kolegami z Człopy na toruńskiej starówce w dniu 8 czerwca 2018.
Kończymy projekt wspólnym wejściem na wieżę kościoła św. Janów. Do zobaczenia w innych projektach etwinnngu.