„Ekologią w 10”

eko04 eko05

galeria zdjęć

Dnia 21 kwietnia w sobotę w godzinach 10.00 -13.00 Grupa inicjatywna „Ekologią w 10” zorganizowała na terenie szkoły Piknik ekologiczny połączony ze sprzątaniem terenów: wokół szkoły, osiedla mieszkaniowego, pływalni MOSiR, kościoła Parafii Chrystusa Króla, Strugi Toruńskiej oraz innych miejsc osiedla Mokre. W programie pikniku znalazły się między innymi: pokaz mody ekologicznej „Eko 10”, konkurs na wykonanie przedmiotu użytkowego z surowców wtórnych, rodzinny quiz przyrodniczo- ekologiczny, występ zespołu MIXIAKI,  występ uczniów klasy 2a oraz zdrowy poczęstunek. Rodziny z dziećmi mogły cieszyć się wspólnie spędzonym czasem, jednocześnie pożytecznie działając na rzecz lokalnego środowiska. Grupa inicjatywna „Ekologią w 10” pod przewodnictwem pani Katarzyny Rudewicz  otrzymała dofinansowanie ze środków Gminy Miasta Toruń. W organizacji całego wydarzenia lokalnego nieoceniona była pomoc i zaangażowanie wielu osób i instytucji.