Międzynarodowe spotkanie w SP 10, czyli Erasmus+

W dniach 18-22 marca 2019 r. grupa 22 uczniów i 8 nauczycieli z Niemiec, Belgii, Hiszpanii i Finlandii gościła w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu w ramach programu Erasmus +, realizując projekt pt. „Zaplanuj swoją przyszłość” (Make your plans, make your future).

Tematem wiodącym spotkania w Polsce, w SP nr 10, był zdrowy styl życia. Uczniowie  wszystkich szkół partnerskich uczestniczyli w warsztatach tańca (zumba, krakowiak, salsa), spędzali czas na pływalni i kręgielni, kibicowali koszykarzom Polskiego Cukru Toruń podczas ich meczu w Arenie Toruń i tworzyli książkę kucharską  ze zdrowymi przepisami. Ponadto zwiedzili starówkę, byli na seansie w planetarium oraz na zajęciach w Muzeum Toruńskiego Piernika. Podczas wieczoru kulturowego odbyła się prezentacja narodowych tańców i piosenek oraz degustacja specjałów kuchni krajów partnerskich. W ostatnim dniu wizyty, 22 marca, młodzież spotkała się z zastępcą prezydenta Torunia Zbigniewem Fiderewiczem w Urzędzie Miasta Torunia.

Wszyscy uczestnicy projektu rozstali się w przekonaniu, że to były wspaniałe trzy lata współpracy: zdobyli nową wiedzę, poprawili swoje umiejętności językowe i zyskali przyjaciół w różnych krajach Europy.