„Od przyrodnika do technika”

22.03.2019 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w finale  II edycji Konkursu Przyrodniczo – Technicznego pod hasłem „Od przyrodnika do technika”. Konkurs jest organizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu, pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika, Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego oraz Pana Janusza Zemke, Posła do Parlamentu Europejskiego.

W konkursie uczestniczyło około 150 uczniów z  całego województwa kujawsko – pomorskiego. Uczeń naszej szkoły Stanisław Sakrajda uzyskał tytuł finalisty.
W I etapie uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z 5 kategorii:  Środowisko i technika, Zielony krajobraz, Czysta energia, Zwierzęta towarzyszące i Unia Europejska. Sześciu  najlepszych uczestników etapu I przystąpiło do  konkurencji: „DIY czyli zrób to sam”. Uczniowie rozwiązywali zadania praktyczne wykorzystując dostępne wskazówki. Finaliści musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu  botaniki, ochrony środowiska,  ale także  umiejętnościami technicznymi, matematycznymi  czy manualnymi.

Stasiowi gratulujemy!

polasia polasia2