GODZINY WYCHOWAWCZE ZE ŚWIATEM

W roku szkolnym 2019/20120 klasa 1a przystąpiła do programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny wychowawcze ze światem”.  Pierwsze zajęcia „Świat do góry nogami” odbyły się 25 października na Barbarce.

Dzieci próbowały znaleźć odpowiedź na pytania: czym są mapy i po co się je tworzy, czy istnieje idealna mapa, na której można umieścić wszystko i czy każdy człowiek na świecie patrzy na Ziemię tak samo. Uczniowie w grupach pracowali nad stworzeniem mapy świata z puzzli oraz nazywali kierunki świata. Dowiedzieli się, że w kosmosie nie ma góry ani dołu, a Ziemię można oglądać z różnych perspektyw oraz próbowali narysować świat „do góry nogami”. Na koniec dzieci wyruszyły pod opieką wychowawczyń na krótki spacer po okolicy z mapą Barbarki.

swiat4 swiat1

swiat2 swiat3