NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole 8 listopada. Z tej okazji teatr Rosarium zaprosił społeczność szkolną na spektakl pt. „Pola”. Główna bohaterka spotyka w swoim śnie dziadka, który uczy ją historii i patriotyzmu, ale miłość do ojczyzny i znajomość ważnych faktów z historii Polski już nie są  snem. Pola i jej rówieśnicy mówią widzom, jak dziś, w czasach wolnej Polski, być patriotą. Przekonują, że kochać ojczyznę trzeba i szanować, nie pytając o Polskę, bo nie ma dla nich innych miejsc. Słowa piosenek T.Love i Republiki w wykonaniu szóstoklasistów brzmią dojrzale i kończą spektakl refleksją nad naszym osobistym stosunkiem do ojczyzny. Dziękujemy Rosarium za kolejną lekcję historii i odpowiedzialności.

niepodległa5 niepodległa2

niepodległa1