MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI „ZAGINIONY KLUCZ”  ROZSTRZYGNIĘTY

6 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego na opowiadanie z motywem detektywistycznym pt. „Zaginiony klucz”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych powiatu toruńskiego. Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży, rozwijanie talentów twórczych, uwrażliwianie na piękno i bogactwo języka ojczystego oraz kształtowanie literackich zainteresowań młodzieży.
Komisja konkursowa w składzie:
Olga Pniewska – pisarka młodzieżowych powieści detektywistycznych, stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Agnieszka Karasiewicz – nauczyciel bibliotekarz,  Joanna Chrapkowska - nauczyciel bibliotekarz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii klasy 6:

I miejsce ex aequo: Jakub Kuduk SP nr 3 w Toruniu i Maja Konefał SP nr 10 w Toruniu

II miejsce ex aequo: Weronika Głuszkowska SP nr 3 w Toruniu i Franciszek Charzyński SP nr 7 w Toruniu

III miejsce: Marta Repelowicz SP nr 10 w Toruniu
Wyróżnienia: Iga Olszewska SP nr 18 w Toruniu i  Franciszek Żegnałek SP nr 7 w Toruniu

W kategorii klasy 7:

I miejsce: Marcel Prochera SP nr 13 w Toruniu

II miejsce: Julia Moch SP nr 28 w Toruniu
III miejsce: Malwina Szymańska SP nr 24 w Toruniu
Wyróżnienie: Liwia Sadowska ZS w Czernikowie

W kategorii klasy 8:

I miejsce: Daria Staszewska SP nr 13 w Toruniu
II miejsce: Marianna Malinowska SP w Grębocinie
III miejsce ex aequo: Zofia Wylegała SP nr 3 w Toruniu i Maciej Gromiński SP w Małej Nieszawce
Wyróżnienie: Daria Borowiec SP w Złotorii

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

detektyw1  detektyw2

detektyw3  detektyw4