II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PN. „NAJPIĘKNIEJSZE LEKTURY SZKOLNE”

28 lutego w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Nagrody ufundował Wydział Promocji i Turystyki Miasta Torunia.

Tegoroczna edycja konkursu adresowana była do uczniów klas 4-6 szkół Gminy Miasta Toruń, zaś celem było propagowanie sztuki recytatorskiej oraz popularyzowanie tekstów literackich z kanonu lektur szkolnych. Prezentacje uzdolnionych recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Barbara Rogalska – aktorka Teatru Baj Pomorski, pedagog teatralny;  Pani Edyta Soboczyńska – aktorka Teatru Baj Pomorski; Pani Małgorzata Leźnicka – animator kultury, pedagog; Pan Jacek Pietruski – aktor Teatru Baj Pomorski. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

- w kategorii klasy 4:

I miejsce - Bruno Fiszer  ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu za recytację fragmentu powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena;

II miejsce – Bogumił Bednarkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu za recytację fragmentu powieści „Mikołajek” R. Goscinnego;

III miejsce- Stanisław Zarychta ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu za recytację wiersza J. Brzechwy pt. „Klej”.

Wyróżnień w tej kategorii nie przyznano.

- w kategorii klasy 5:

I miejsce – Yevheniia Khomko ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Toruniu za recytację „Bajki o rybaku i rybce” A. Puszkina;

II miejsce- Gabriela Sawicka ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Toruniu za recytację utworu „W pamiętniku Zofii Bobrówny” J. Słowackiego;

III miejsce- Olga Świerczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Toruniu za recytację wiersza J. Brzechwy pt. „Lis i jaskółka”.

Wyróżnień w tej kategorii nie przyznano.

- w kategorii klasy 6:

I miejsce – Nikola Wilska ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu za recytację utworu A. Mickiewicza „Pani Twardowska”;

II miejsce – Agnieszka Bieńkowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu za recytację wiersza J. Brzechwy pt. „Włos”;

III miejsce – Wiktoria Zgurzyńska Szkoły Podstawowej nr 8 w Toruniu za recytację fragmentu noweli „Katarynka” B. Prusa.

Wyróżnienia:

Klaudia Jaroszewska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Toruniu;

Michał Józefowicz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu;

Łucja Marska ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu;

Piotr Przewięźlikowski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Toruniu.

Ponadto jury młodzieżowe składające się z licealistów występujących w Teatrze Rosarium w składzie: Marta Stawska, Aleksandra Hoffmann i Artur Pacuła postanowiło przyznać nagrodę specjalną Piotrowi Przewięźlikowskiemu za wyjątkową interpretację utworu A. Mickiewicza „Pani Twardowska”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy udanych występów, natomiast nauczycielom bardzo  dziękujemy za przygotowanie uczniów i opiekę nad nimi.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu.

recytatorski5 recytatorski6

recytatorski1 recytatorski3 recytatorski4