EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, które obchodzone jest w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie naszej szkoły w minionym tygodniu przygotowali plakaty promujące naukę języków obcych, na których znalazły się najczęściej używane hasła w językach obcych. Na lekcjach języka angielskiego rozmawiali o korzyściach płynących z nauki języka obcego.

W klasach 1-3 SP uczniowie w trakcie lekcji zapoznali się z logo EDJO, rozmawiali o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych, uczyli się jak powiedzieć "dzień dobry" w językach świata. Rozwiązywali również quizy na platformie wordwall dotyczące powitań oraz flag krajów europejskich. Poznali różnice dotyczące naśladowania odgłosów zwierząt w zależności od kraju. Ponadto w klasach trzecich uczniowie rozwiązywali quiz dostępny na oficjalnej stronie EDJO.

europejski1

europejski3