X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 2.10.2020 r. nasza szkoła wzięła udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Podczas lekcji matematyki uczniowie mogli przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób oraz zastosować ją w różnych zadaniach, łamigłówkach, grach czy zabawach.
W dniach 5 -7.10.2020 r. szkoła włączyła się również w internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA, organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Zadania konkursowe to łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb. Jest to świetna możliwość porównania swoich możliwości z umiejętnościami uczestników z innych krajów.
Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy im udziału w finale.

tabliczka202 tabliczka201

tabliczka203 tabliczka204