SOLIDARNI Z AFRYKĄ - SPOTKANIE Z MISJONARKĄ ŚWIECKĄ

17 września obchodziliśmy w szkole Dzień Solidarności z Afryką. Z tej okazji naszym gościem była świecka misjonarka, pani Małgorzata Kiedrowska, która od dziesięciu lat posługuje w Republice Środkowoafrykańskiej. Obecni na spotkaniu uczniowie mogli posłuchać opowieści o pracy misjonarza, a także o życiu mieszkańców Afryki. Ogromnym zaskoczeniem były dla uczniów historie dotyczące afrykańskiej codzienności, pracy, edukacji, zwyczajów, tak bardzo różniących się od naszych. Pani Małgorzata przywiozła ze sobą tradycyjną chustę, wykonane z puszek zabawki, naczynia, instrumenty, które wzbudziły zainteresowanie uczniów. Najbardziej zadziwił wystrugany z drewna telefon komórkowy. Było to spotkanie pełne refleksji również nad naszą codziennością, dużo łatwiejszą, bezpieczniejszą i  wygodniejszą niż życie uczniów w Republice Środkowoafrykańskiej.

swiecka8  swiecka5

swiecka9 swiecka10