THE BLUE PLANET DAY

W ramach realizacji międzynarodowego projektu The Blue Planet Day na platformie eTwinning w piątek 24 września na terenie szkoły odbyły się akcje i zajęcia ekologiczne związane z obchodami Światowego Dnia Rzek. Uczniowie i nauczyciele promowali postawy ekologiczne również symbolicznie, zakładając ubrania w różnych odcieniach koloru niebieskiego nawiązującego do barwy wody oraz Ziemi widzianej z kosmosu - Błękitnej Planety. W wielu klasach odbyły się zajęcia o rzekach oraz ochronie środowiska naturalnego i klimatu. Młodsi uczniowie przygotowali plakaty z hasłami w języku polskim i angielskim, związane z tą tematyką; pisali życzenia dla rzek z okazji ich święta; nagrywali krótkie filmiki, spacerowali nad Baszką.

Na korytarzach i w salach lekcyjnych pojawiły się prace plastyczne - piękne rzeki, pełne różnorodnych wodnych roślin i zwierząt. Uczniowie i uczennice mogli odwiedzić wystawę książek o zasobach wodnych Ziemi w szkolnej bibliotece, a najmłodsze dzieci w świetlicy szkolnej przygotowały krótki happening.

Wszystkie chętne klasy wykonały pamiątkowe fotografie z globusami - symbolem projektu The Blue Planet Day.