OGÓLNOPOLSKA AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

Podobnie jak w zeszłym roku, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Odwiedziliśmy groby i pomniki bohaterów pierwszej i drugiej wojny światowej.  Niektóre z nich uporządkowaliśmy. Wspominaliśmy zamordowanych w Katyniu i zsyłanych na Syberię. Nasi uczniowie przygotowali prace plastyczne nawiązujące  do polskiej tradycji świąt zadusznych. Na wybranych lekcjach poruszane były tematy dotyczące bohaterów, którzy oddali życie za Ojczyznę. Jesteśmy dumni z naszych uczniów! Kolejny raz pokazaliśmy, że pamiętamy...

IMG 20211027 095204