OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu aktywnie włączyli się w obchody 103. rocznicy tego święta. 10 listopada odbyło się przedstawienie pt. „Sprawdzian z historii” przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Teski, a o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn w ramach ogólnopolskiej akcji MEiN pn. „Szkoła do hymnu”.

Uczniowie przygotowali padlet „Czym dla mnie jest moja ojczyzna?” oraz wzięli udział w konkursie na najlepsze przebranie jednego z głównych bohaterów odrodzonej Polski.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Padlet

Filmik