Uroczyste podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

30 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Literackiego na najciekawsze opowiadanie z motywem detektywistycznym pn. „Tajemnica mojej miejscowości” pod  Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. Ze względów pandemicznych na  uroczystość  zaproszono  jedynie laureatów konkursu wraz z opiekunami. Kameralne spotkanie przebiegało z zachowaniem procedur bezpieczeństwa dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania COVID 19.  Mimo niesprzyjającej aury frekwencja dopisała. Przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Iwona Cieślak- przewodnicząca komisji konkursowej. Następnie uzdolnione teatralnie uczennice z naszej szkoły odczytały wybrane fragmenty nagrodzonych opowiadań  przy akompaniamencie Pana Leszka Milińskiego.  Następnie członkowie jury wręczyli autorom zwycięskich prac dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski i Radę Rodziców działającą przy SP nr 10 w Toruniu.

Zdjęcie konkurs literacki

Laureatami tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 w Toruniu zostali:

w kategorii klasy 7:

I miejsce ex aequo: Lena Łańska SP nr 5 w Chełmży; Jan Nienartowicz SP nr 10 w Toruniu;

II miejsce ex aequo: Dominika Wojdacz SP nr 11 w Inowrocławiu; Gabriela Woźniak SP nr 22 we Włocławku;

III miejsce ex aequo: Ida Brillowska SP nr 15 w Grudziądzu; Jan Szablewski SP w Łysomicach.

w kategorii klasy 8:

I miejsce ex aequo: Natasza Jankowska SP nr 15 w Grudziądzu; Nadia Kuchcińska SP nr 5 w Chełmży;

II miejsce ex aequo: Aleksandra Ott SP nr 3 w Toruniu; Alicja Ratajczak SP nr 4 w Inowrocławiu;

III miejsce ex aequo: Iga Jaworska SP nr 3 w Toruniu; Filip Stochmal SP nr 10 w Toruniu.

Podczas spotkania można było podziwiać pokonkursową wystawę prac literackich i plastycznych.

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom.

Organizatorki:

Agnieszka Karasiewicz