UCZNIOWIE Z UKRAINY POZNAJĄ TORUŃSKĄ STARÓWKĘ

W piątek, 25 marca, nasi nowi uczniowie przybyli z Ukrainy mieli okazję poznać bliżej toruńską Starówkę. Wycieczka odbyła się pod opieką pani pedagog, dwóch nauczycieli i wolontariuszy w charakterze tłumaczy. Uczniowie  przeszli przez Rynek Nowomiejski,  dotarli do Baja Pomorskiego i zajrzeli do jego wnętrza. Dzieci zobaczyły też ruiny zamku krzyżackiego i obejrzały ceramicznego smoka na Przedzamczu i zapoznały się z ofertą Młodzieżowego Domu Kultury. Po chwili aktywnego relaksu na placu zabaw w Fosie Zamkowej ulicą Ciasną uczniowie z opiekunami ruszyli na podbój Krzywej Wieży. Po drodze zatrzymali się na moment przy Bramie Mostowej, aby poznać historię dwóch katedralnych ciekawostek: dzwonu Tuba Dei i zegara Digitus Dei.  Potem najodważniejsi i najsprawniejsi przeszli próbę utrzymania równowagi przy ścianie Krzywej Wieży. Na Starym Rynku podziwiali ratusz wielki kalendarz oraz Mikołaja Kopernika w barwach Ukrainy. Wszelkie trudy wyprawy wynagrodziła piernikowa przekąska i zabawa w Piernikowym Miasteczku, gdzie nawet ósmoklasiści poczuli się dziećmi :-)

ukraincynastarowce1 ukraincynastarowce2