DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

2 czerwca uczniowie i uczennice klas 1-3 uczestniczyli w Dniu Głośnego Czytania, który odbył się w naszej szkole w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Głośnego Czytania organizowanym przez Fundację ABCXXI - inicjatora kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem "Czytanie dla klimatu". Tradycyjnie akcję rozpoczęło czytanie wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". Tego niełatwego zadania podjęła się Pani Dyrektor. Później dzieci wysłuchały fragmentu książki Olgi Ślepowrońskiej "Klimatyczni", brały udział w quizie o segregowaniu odpadów i rozwiązywały zagadki ekologiczne. Podczas spotkania zaprezentowane zostały również inne książki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Nie zabrakło także pozycji w języku ukraińskim, których fragmenty przeczytali i przetłumaczyli uczniowie. Następnie każda klasa posadziła rośliny miododajne.

głosneczytanie228 głosneczytanie227

głosneczytanie226 głosneczytanie225