ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7 października po raz czwarty nasza szkoła włączyła się w organizację Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym dniu w szkole chodziły patrole uczniów klas piątych, które egzaminowały młodzież, pracowników szkoły i rodziców. Znajomością tabliczki mnożenia mogli pochwalić się również nasi nauczyciele, którzy chętnie włączyli się do akcji. Podczas przerw każda klasa szukała i wspólnie w zespołach rozwiązywała zadania - łamigłówki, które były wywieszone w holach. Dodatkowe punkty uczniowie mogli zdobyć w konkurencjach "Królowa skakanki" i "Piłkarz matematyk". Konkurencje wymagały nie tylko znajomości tabliczki mnożenia, ale również umiejętności sportowych. I młodsi, i nieco starsi zdali wyśmienicie, a przede wszystkim pokazali, że można doskonale łączyć naukę z zabawą i sportem.

mistrzostwawtabliczce222 mistrzostwawtabliczce221

mistrzostwawtabliczce223 mistrzostwawtabliczce224