EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

W październiku obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak fascynujące, a jednocześnie proste jest programowanie oraz zachęcenie do wykorzystywania kodu w nauce i zabawie. Uczniowie naszej szkoły na każdym etapie edukacyjnym włączają się w zaproponowane przez nauczycieli działania.

Na zajęciach edukacji informatycznej klasy 3c i 2b odkrywają środowisko Scratch i tworzą krótki animowany dialog.

kodowanie221 kodowanie222

kodowanie226 kodowanie227

Na lekcji informatyki uczniowie klas 4 i 5 zamienili się w poszukiwaczy przygód z bohaterami Minecraft. Wykorzystując swoją kreatywność i umiejętności rozwiązywania problemów,  odkrywali i budowali podwodny świat bohaterów za pomocą kodu. Tradycyjnie programowano w formie tekstu. Uczniowie  używali  bloków (przeciągnij i upuść). W trakcie zabawy mogli obejrzeć kod zapisany w języku JavaScript.

kod221 kod223

kod225 kod226

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych brali udział w kodowaniu z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Zadaniem uczniów było przypisanie ruchu do znaku, według określonego algorytmu „PRZYPISZ RUCH DO ZNAKU-ALGORYTM”.  Uczniowie poprzez ćwiczenia ze wskazanym sprzętem i określoną liczbą powtórzeń zapoznali się z charakterystycznym słownictwem PĘTLA, czyli wykonywanie czegoś w nieskończoność oraz POWTÓRZ - zrób coś znowu. Ćwiczenia odbywały się indywidualnie oraz grupowo w rytm muzyki.

kod228 kod2210