TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej w naszej szkole odbyło się kilka ciekawych lekcji i zajęć, na których szczególną uwagę poświęcono aktualnym problemom naszej planety.

Na lekcjach chemii we wszystkich klasach 8 i 7 uczniowie wraz z nauczycielem analizowali dane na temat stanu jakości powietrza dla trzech stacji pomiarowych w Toruniu (ze strony powietrze.gios.gov.pl), doszukując się przyczyn wahania parametrów w ciągu doby i trzech ostatnich dni. Tym samym przypomnieli sobie informacje dotyczące smogu - przyczyny jego powstawania, skutki i sposoby zapobiegania. Uczniowie klasy 1a dowiedzieli się, czym jest recykling, co to jest PSZOK i po co potrzebny jest mieszkańcom oraz próbowali sortować odpady, zgodnie z tym, czego dowiedzieli się z lektury opowiadania "W Pelagii". Szkolna świetlica i biblioteka również przygotowały ciekawe propozycje dla najmłodszych uczniów. Dzieci uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, czym jest recykling oraz spróbowały upcyklingu, wykonując piękne zimowe ozdoby - bałwanki z rolek po papierze toaletowym.

Dla wszystkich uczniów i nauczycieli powstała też gazetka w korytarzu III piętra dotycząca diety planetarnej, czyli diety przyjaznej ludziom i planecie.

edukacjaglobalna223 edukacjaglobalna221

edukacjaglobalna224  edukacjaglobalna225