TORUŃSKI TYDZIEŃ TOLERANCJI

Od 14 do 20 listopada w naszej szkole podjęto wiele ciekawych działań związanych z Toruńskim Tygodniem Tolerancji.  W klasach 1-3 najmłodsi  oglądali filmy dot. praw dziecka oraz zapoznali się z wierszem Janusza Korczaka pt. "Prawa Dziecka". Podczas zajęć w świetlicy dzieci czytały opowiadania, rozwiązywały karty pracy i  wykonywały prace plastyczne dotyczące tolerancji. W bibliotece wyeksponowano książki o tematyce niepełnosprawności, innej kultury czy narodowości, a na tablicy bibliotecznej zamieszczono informacje o tolerancyjnych zachowaniach. W klasach 4-8 zagadnienia związane z  prawami dziecka i tolerancją poruszane były na godzinach wychowawczych oraz lekcjach wiedzy o społeczeństwie i historii, zaś Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą nagrywania filmików oraz wypowiedzi uczniów będących odpowiedzią na pytanie „Czym dla mnie jest tolerancja?”. Ponadto młodzież klas starszych wykonywała plakaty, które zostały wyeksponowane w salach lekcyjnych.

Filmik Audio1 Audio2

tolerancja 4 toleracja 3