EUROPEJSKI MIESIĄC CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest promowanie i budowanie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników internetu, a także dzielenie się dobrymi praktykami w tym obszarze.

W tym roku obchodzimy 10. edycję kampanii, podczas której w ramach godzin wychowawczych oraz lekcji informatyki przeprowadzone zostały lekcje poświęcone tematyce cyberbezpieczeństwa w sieci dzieci i młodzieży (silne hasło, hejt, wykorzystywanie cudzego wizerunku, fake newsy, phishing, ransomware, wirusy). Chętni uczniowie wykonali  plakaty dotyczące cyberbezpieczeństwa w sieci pt. "Cyberbezpieczna 10", na szkolnych korytarzach pojawiły się broszurki informacyjne, uczniowie przygotowali krzyżówki na temat cyberbezpieczeństwa dla kolegów z klas 1-3.

Za udział w kampanii edukacyjnej nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Państwowego Instytutu Badawczego NASK, koordynatora akcji w Polsce.

Podziekowania 002