MODA LUBI SIĘ POWTARZAĆ

W kwietniu biblioteka szkolna zaprosiła uczniów na wyjątkową wystawę pn. „Moda lubi się powtarzać”. Regały z książkami zostały przykryte m.in. przez jedwabne szale, tiulowe spódnice, tuniki z wiskozy i nylonowe dresy. Podczas lekcji, która towarzyszyła wystawie, uczniowie uświadomili sobie, że kuloty, dzwony czy bufiaste rękawy, to nie tylko ostatni krzyk mody, ale również powrót do tego, co królowało w fasonach dwadzieścia, trzydzieści, a nawet sto lat temu. Dzieci poznały wiele nowych modowych pojęć, takich jak dress code i turniura, a wśród eksponatów, poza strojami, mogły znaleźć maszynę do szycia, igielnik, książki i czasopisma o modzie, wykroje, biżuterię czy okulary.

Moda to styl życia i świadectwo czasu, w którym żyjemy. Warto ją śledzić, kreować, inspirować się nią, ale nie należy bezrefleksyjnie jej ulegać.

moda231 moda232

moda2310pg moda4a