DZIEŃ BEZ PLECAKA

W dniu bez plecaka zadaniem uczniów było przyniesienie wszystkich potrzebnych przyborów i podręczników w … no właśnie – w czymś, co z pewnością tradycyjnym plecakiem czy tornistrem nie jest. 23 kwietnia książki i zeszyty zostały spakowane do wiader, koszyków, toreb na zakupy, pokrowców na instrumenty muzyczne i rakiety tenisowe, kartonów, wózków dla dzieci i lalek, chlebaka, doniczki, poduszki i siedziska ogrodowego, walizek, pluszaków, a nawet zostały przywiezione w minisamochodzie. Pomysłów i powodów do dobrej zabawy nie zabrakło. Warto jednak pamiętać, że inicjatorce tego międzynarodowego dnia przyświecał ważny cel – chciała zwrócić uwagę na sytuację uczniów w krajach, w których dzieci z powodu ubóstwa nie mają plecaków, a podręczniki szkolne noszą w rękach lub reklamówkach.

plecak233 plecak235 plecak232.jpg

plecak236 plecak237 plecak231