WIELKI FESTYN RODZINNY „DOBRZE BYĆ RAZEM”

Za nami wyjątkowa sobota, słoneczna i pełna atrakcji. 16 września Szkoła Podstawowa nr 10 i Fundacja Zaczarowane Okulary Roberta Olkowskiego zaprosiły mieszkańców Torunia do wspólnej zabawy podczas Wielkiego Festynu Rodzinnego pn. „Dobrze być razem”. W programie imprezy znalazły się m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bieg tyłem i tradycyjny bieg nad Bachą, sportowy turniej rodzinny, boule, gry planszowe i językowe, projektowanie biżuterii, malowanie koszulek, wozy strażackie i wojskowe, profesjonalny masaż, pokaz pierwszej pomocy, kiermasze, a także stoiska promocyjne województwa kujawsko-pomorskiego.

Na plenerowej scenie wystąpili artyści, m.in.: Agata Maciołek, Kamil Czeszel, Mario Samsolo, Jacek Beszczyński oraz utalentowani podopieczni Leszka Milińskiego z SP10 i Młodzieżowego Domu Kultury. Podziwiać mogliśmy również młodych tancerzy formacji MIX, grupę Toruńskiego Klubu Oyama Karate, szermierzy i tancerzy breakdance.

Nad całością czuwali znakomici prowadzący: Maciej Korzeniowski i Bartłomiej Wróblewski, a patronatem Wielki Festyn Rodzinny objęli: Wiceprzewodniczący Rady Miasta  Torunia Łukasz Walkusz, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody:

hulajnogę elektryczną - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki,

rower – Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski,

deskorolkę elektryczną – Łukasz Walkusz – patron merytoryczny festynu.

Impreza została dofinansowana z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Gminy Miasta Toruń. Sponsorem festynu był Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

To już 12 edycja wielkiego pikniku integrującego mieszkańców Torunia i promującego aktywny wypoczynek z rodziną. Ważnym celem Festynu Rodzinnego "Dobrze być razem" było również wsparcie osób z niepełnosprawnościami. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mnóstwo pozytywnej energii!

festyn231 festyn23726

festyn23723 festyn23721 festyn233