EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA #CODEWEEK

W październiku obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie dzieciom i młodzieży, jak fascynujące, a jednocześnie proste może być programowanie oraz zachęcenie do wykorzystywania kodu w nauce i zabawie. Uczniowie naszej szkoły na każdym etapie edukacyjnym włączają się w zaproponowane przez nauczycieli działania.

Na zajęciach edukacji informatycznej klasy drugie i trzecie odkrywają środowisko Scratch i tworzą krótki animowany dialog. Uczniowie klas starszych na lekcjach techniki wykonali wzór na zakładkę do książki, a następnie zapisali go za pomocą kodu oraz zaprojektowali wzór na serwetkę, który za pomocą kodu został przerysowany na tkaninę.

kodweek231 kodweek233 kodweek234

codweek236 codweek237 codweek239

Na lekcjach informatyki uczniowie klas czwartych bawili się w Poszukiwaczy Przygód z Minecraftem, uczniowie klas piątych Minecraft: Podróż Bohatera. Za pomocą kodowania blokowego wprowadzali w ruch wybraną przez siebie postać. Mieli możliwość podglądu kodu JavaScript.

kodowanieiza231 kodowanieiza233

kodowanieiza232

10 października uczniowie klasy 6c brali udział w lekcji kodowania pt. "Kod Flapiego". Podczas zajęć uczniowie zdobyli podstawowe wiadomości z informatyki oraz uczyli się programować, tworząc grę przy użyciu podstawowego kodu blokowego.

kodowaniemariusz231 kodowaniemariusz232

kodowaniemariusz233 kodowaniemariusz234