250. ROCZNICA POWSTANIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

W październiku przypadła 250. rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej - patrona naszej szkoły. Z tej okazji piątoklasiści reprezentujący szkolny teatr Rosarium przygotowali spektakl poświęcony tej tematyce. Na szkolnej scenie pojawiła się zwykła, całkiem  przeciętna, zmęczona nauką i obowiązkami nastolatka, której niespodziewanie z pomocą przybyli - całkiem niezwykli - goście z oświecenia. Wytworne panie i eleganccy panowie,  paradując w epokowych strojach i perukach, pomogli dziewczynie odrobić lekcje z polskiego, zatańczyli menueta i zaprezentowali założenia najznamienitszych działaczy Komisji Edukacji Narodowej, którzy mówili do publiczności głosami...naszych nauczycieli. Wnioski? Możemy być dumni z takiego patrona.

KEN 1 KEN2 KEN3