MIĘDZYSZKOLNY BIEG REKREACYJNY Z OKAZJI 105. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada w parku „Glazja” odbył się międzyszkolny bieg rekreacyjny z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany przez samorząd uczniowski naszej szkoły, Koło Miłośników Biegania oraz Rada Okręgu Jakubskie – Mokre VI Kadencji.

Gośćmi honorowymi imprezy byli wielokrotni reprezentanci naszego kraju na Igrzyskach  Olimpijskich, medaliści mistrzostw świata i Europy w wioślarstwie panowie: Sławomir Kruszkowski - radny miasta Torunia, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski – obecnie  kadra narodowa.  Licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele odśpiewali hymn państwowy i ruszyli do biegu, marszobiegu albo marszu na dystansie ok. pięciu  kilometrów.  Uczestniczące w biegu dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Okręgu oraz słodycze z Fabryki Cukierniczej Kopernik.

Dziękujemy p. Natalii Milde za wykonanie plakatu oraz samoprzylepnych naklejek niepodległościowych dla biegaczy. Specjalne podziękowania dla p. majora Mariana Rochnińskiego za relację zdjęciową. Zapraszamy serdecznie  na kolejne biegi w każdą sobotę o godz.10.00 do parku „Glazja”.

biegniepodleglosci2310 biegniepodleglosci232

biegniepodleglosci237 biegniepodleglosci2311