UROCZYSTE PODSUMOWANIE III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

23 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego na najciekawsze opowiadanie z motywem detektywistycznym pn. „Niezwykłe spotkanie” pod  Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. Tym razem młodzi literaci w fabule prozy detektywistycznej osadzali postaci historyczne związane z naszym regionem. Przybyłych gości – uzdolnionych literacko i plastycznie uczniów z klas siódmych i ósmych ze szkół z   województwa kujawsko- pomorskiego przywitała Pani Dyrektor Iwona Cieślak. Następnie odczytano  fragmenty najlepszych opowiadań konkursowych, po czym autorom zwycięskich prac wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski i Radę Rodziców działającą przy SP nr 10 w Toruniu. Po oficjalnej części uroczystości można było posłuchać nastrojowej muzyki w blasku świec, poczęstować się aromatyczną herbatą i wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi wyeksponowanych prac literackich i plastycznych.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu oraz ich opiekunom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

konkurs1 konkurs3

konkurs4 konkurs6