LEKCJA MIĘDZY NURTAMI

Rok 2024 został ogłoszony w Toruniu Rokiem Flisactwa. Tajniki tego zawodu uczniowie klas 6b, 6c i 7b zgłębiali podczas zajęć na ścieżce edukacyjnej „Między rzekami”. Powędrowali brzegiem Drwęcy aż do jej ujścia, a potem wspięli się na skarpę wiślaną - idealne miejsce na doskonalenie umiejętności redagowania opisu krajobrazu. Po drodze zwiedzili ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego w Złotorii i park etnograficzny w Kaszczorku, a podczas pikniku nad Drwęcą wykonali zadania związane z zawodami wodniackimi, historią regionu oraz znaczeniem rzeki w życiu jego mieszkańców. Projekt „Między rzekami” ma charakter interdyscyplinarny, zakłada kontakt z przyrodą, przystanki kreatywne i spotkania z historią. Była to z pewnością najbardziej nurtująca lekcja w tym roku szkolnym.

miedzyrzekami6b246 miedzyrzekami6b242

miedzyrzekami6b2412 miedzyrzekami6b248